Vihmarohke driftihooaeg lõppes kuivas ja suitsuses Raplas

Läinud laupäeval said Rapla Kardirajal toimuma Kamasa Tools Drifti superfinaalid, ning ühtlasi hooaja viimased võistlused MV ja karikasarjade arvestuses PRO-AM ja Street klassidele. Esimest korda sellel hooajal õnnestus terve võistlus pidada kuiva ilmaga ning see tähendas lisaks põnevatele sõitudele ka ohtrat rehvisuitsu. Lisapõnevust aitasid luua 16 läti Street klassi sõitjat, kes oli tulnud oma 7. etappi sõitma ning üks hulljulge Soome tüdruk. Street ja PRO-AM võistlused möödusid suhteliselt rahulikult, pakkudes siiski nauditavaid tandemsõite, kuid poodiumile tekkis see eest uusi nägusid. Uusimaks külaliseks oma teist võistlust sõitev Simon Suvemaa. Street klassis eesti sõitjad lätlastele konkurentsi pakkuda ei suutnud ja nii koosnes Street klassi poodium vaid lõunanaabritest.

PRO-AM

1. Andri Raudva

2.Margus Mangus

3.Simon Suvemaa

Street EST/LAT

1. Intis Berzins

2. Aivars Taube

3. Raivis Alkscrs

Superfinaalides,kus PRO klass sai võimaluse oma tugevust proovida PRO-AM klassi vastu oli asi teisest puust. 10 PRO meest ootasid, kuni 10 parimat PRO-AM võistlejat oma valiku tegid. . Kaartide segamiseks õnnestus ennast karmis konkurentsis valikusse sõita ka PRO-AM klassis osaleval Soome neiul Krisse Aaltol. Väljakukkujaid oli mõlemalt poolelt ja suurte üllatustega. Poodiumile jõudis selle aastastastest kahe klassi esikolmikumeestest vaid üks- Jarmo Luht. „Offtracke“, ehk rajalt väljasõitmiseid oli palju ja mitte kumbki klass ei näidanud alguses selget ülekaalu. Suurimaks üllatajaks osutus Krisse, kelle positsiooniks jäi 4. koht selles väga karmis konkurentsis. Teisalt osutus erakordseks kogu superfinaalide poodium, sest esimest korda ajaloos koosnes see vaid PRO klassi sõitjatest.

Superfinaalid:

1. Randar Kajo

2. Jako Pino

3. Jarmo Luht

2016 hooaja võib kokku võtta kui ühe vesisema üle aastate. See ei takistanud sõitjatel küll näitamast suurepäraseid sõite. Esineti hästi nii meil kui mujal ning areenile ilmus uusi tegijaid ja uusi masinaid.

Järjekordset kinnitust sai kuldne tõde, et drift on parim kohapeal ning iga ilmaga.

Kohtumisteni aastal 2017, kus lisaks olemasolevatele loodame pakkuda lisaks uusi põnevaid radasid ja ehk ka uusi põnevaid sarju Eesti driftimaastikku kirgastama.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas