Võrumaa talveralli võitjad on Georg Gross ja Raigo Mõlder

Täna Võrumaal sõidetud Eesti autoralli meistrivõistluste esimese etapi, Võrumaa talveralli võitjatena finišeerisid peale seitsmest kiiruskatsest koosnenud rallit Georg Gross ja Raigo Mõlder (Ford Focus WRC). Absoluutarvestuses kuulus teine koht Timmu Kõrgele ja Erki Pintsile (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes olid ühtlasi ka klassi N4 ehk 4WD võitjad.

Gross ja Mõlder võitsid kõik seitse kiiruskatset ja võisid hooaja algust lugeda kordaläinuks. „Eks see, et üle poole aastane paus on sees olnud, andis ikka tunda. Kuid saime katse-katselt tunde paremaks. Eelviimasel katsel oli üks piiri peal hetk ka, kuid õnneks õnneliku lõpuga. Väga head katsed ja mõnus oli sõita. Plaanime see aasta kaasa teha Eesti meistrivõistlused ja võib-olla mõni välissõit ka, kuid põhirõhk on Eesti sõitudel,“ rääkis Georg Gross peale finišit.

N4 klassis hoidsid terve ralli vältel liidrikohta Timmu Kõrge ja Erki Pints, kes suutsid kõik konkurentide rünnakud tagasi tõrjuda. Pisut lihtsamaks läks olukord ka peale viiendat katset, kui põhikonkurent Aleksei Lukjanuk rehvi lõhkus ja aega kaotas, sama saatus tabas samal katsel ja Siim Plangit, kes paraku pidi katkestama. Finišis oli Kõrge edu Sander Pärna ja Ken Järveoja (Mitsubishi Lancer EVO 9) ees 27,4 sekundit.

„Meie jaoks oli see õnnestunud ralli, olen suutnud leida enda jaoks õige lähenemise ja see töötab. Sai ju eelmisel aastal Saaremaal pärast napilt tiitlist ilma jäämist lubatud, et uuel aastal võidame kõik mis võimalik ja praegu liigume sellel kursil,“ oli Timmu Kõrge lõbus kommentaar.

N4 klassis sai ralli viimase, punktikatse võidu Kõrge, teine Pärn ja kolmas Roland Murakas koos Kalle Adleriga (Mitsubishi Lancer EVO X). N4 klassi kokkuvõttes pidi neljandaks jäänud Murakas tunnistama Egon Kauri ja Erik Lepiksoni (Subaru Impreza) paremust.

Klassis 4WD Plus olid võitjad Gross ja Mõlder, teised Hendrik Kers ja Viljo Vider (Mitsubishi Lancer EVO 5) ja kolmandad Maciej Rzeznik ja Przemyslaw Mazur (Mitsubishi Lancer EVO X) Poolast.

Kaheveoliste klassis 2WD said Võrumaal võidu Martin Kangur ja Jarmo Võsa (Honda Civic Type-R), teised Sander Siniorg ja Cristen Laos (Honda Civic Type-R) ja kolmandad Rainer Rohtmets ja Rivo Hell (Citroen C2 R2 Max).

Rahvuslikus E-rühmas said võidu Ago ja Kalle Ahu (BMW M3), teised Lembit Soe ja Ahto Pihlas (Toyota Starlet) ja kolmandad Steven Viilo ja Taivo Tuusis (Toyota Starlet).

Meeskondlik võit läks Carglass Rally Team’ile OT Racing ees.

Detalised tulemsed: http://autosport.ee/rallyreg/index.php?page=32&race_id=247&

Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp sõidetakse 10.-11. mail, kui kavas on Tallinna ralli.

foto: Ray Põder

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas