R1 Noored Autosporti

Eesti Autospordi Liit on võtnud eesmärgiks kutsuda ellu noortele autosportlastele, kes soovivad teha järgmist sammu autospordis, võistlussarja Noored Autosporti. Osaleda võivad kõik EAL-i või muu riigi ASN-i poolt väljastatud kehtivat sõitjalitsentsi omavad kuni 18. aastased (k.a.) võistlejad. Rahvarallil osaledes peab kaardilugeja omama nii EAL-i litsentsi kui ka kehtivat B-katekooria juhiluba. Piiratud juhtimisõigusega võistlejad peavad rahvarallil võisteldes omama vastava staažiga kaardilugejat. Kõik alla 16 aastased võistlejad peavad omama lapsevanema või hooldaja kirjalikku luba võistlemiseks. 

Lubatud on kasutada FIA klassi R1 reeglitele vastavaid ning R1 klassi homologeeritud kehtiva homologatsiooniga autosid. Lisaks sellele on lubatud kasutada ka klassi R1 homologeerimata autosid, millel on Euroopa sõiduki tüübikinnitus ning juhul kui antud auto vastab NA tehnilistele tingimustele. Vajadusel võib noortekolleegiumi taotlusel EAL tehnikakolleegium vormistada sellisele autole rahvusliku homologatsiooni vastavalt NA sarja tehnilistele tingimustele. Sarja eesmärk on pakkuda noortele sõitjatele võimalust proovida erinevaid autospordi distsipliine. Nii on sarja etapid planeeritud pidada rahvaralli ja superkrossi Eesti karikavõistluste raames, misläbi saab noor autosportlane ettekujutuse nii rallist, ringrajast kui ka rallikrossist.

Esialgse plaani kohaselt 2018. aastal sari veel täies mahus ei käivitu, kuid kõik huvilised on oodatud osalema R1 autodega nii rahvarallidel kui Superkrossi etappidel.

EST R1 tehnilised tingimused

Rahvaralli info

Superkrossi info

Ford Fiesta R1 pakkumine rahvarallile

EST RUS ENG

Autosport 2019

Unustamatu autospordiaasta 2020 on kaante vahel! Saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Kiirusta, raamatuid on piiratud kogus!

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli EMV sari

veebitehas