Lõppkiirus

Tutvustus

One Mile Challenge on sõiduautodele mõeldud lõppkiirusvõistlus, mille sisuks on saavutada paigaltstardist maksimaalne kiirus 1-miilisel (ca. 1609 m.) distantsil. Starditakse eraldistardist ja igal võistlejal on kaks katset, millest parem läheb arvesse. Sealjuures mõõdetakse lõppkiirust lisaks finishijoonele ka 1/2 miili (ca. 805 m.) tähise juures, kuid seda ei arvestata lõpptulemuste arvestuses.

Viimased kümmekond aastat on võistlus toimunud Haapsalu kandis Kiltsi lennuväljal, kuid ajalooliselt näiteks ka Tapa lennuväljal. Ürituse juured ulatuvad aastasse 2001, kui võitis James Herne Porche 951-l tulemusega 235 km/h, 2017 aastal saavutas Roul Liidemann Dodge Viper GTS-il kiiruseks juba 362 km/h. Tänaseks juba 19. korda toimuvale võistlusele on oodata ka kiireid välisesinejaid Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Venemaalt jne.

Aastast 2009 on Eestis kõik ühe miili lõppkiirusvõistlused korraldatud Eesti Audi Klubi poolt.

Lingid

Võistluse reeglid: http://www.onemile.ee/?lang=et&page=reeglid
Võistluse reeglid ENG: http://www.onemile.ee/?lang=en&page=rules

Võistluse tulemused: http://www.onemile.ee/?lang=et&page=tulemused
Võistluse tulemused ENG: http://www.onemile.ee/?lang=en&page=results

Lisainfo: http://www.onemile.ee/
Lisainfo ENG: http://www.onemile.ee/?lang=en

EST RUS ENG

Autosport 2019

Unustamatu autospordiaasta 2020 on kaante vahel! Saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Kiirusta, raamatuid on piiratud kogus!

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli EMV sari

veebitehas