Eesti kiirendusvõistlejad riisusid Soome meistrivõistlustel koore

Augustikuu viimastel ning septembri esimestel päevadel kui kõik koolijütsid oma sammud rõõmsalt kooli poole seadsid tegid Eesti kiirendussportlased ilma põhjanaabrite juures.

Nimel toimus seal Soome meistrivõistluste arvestuse viimane etapp FHRA Night Race Finals.

Meie mehed Viljar Mäesepp ja Andres Arnover on kogu hooaja löönud kaasa selles karusselis ning hooaja viimane etapp kinnitas ametlikult selle, mida püüdma mindi. Nimelt saavutas Viljar Mäesepp Super Pro Street (SPS) klassis 317 punktiga esikoha ning Andres Arnover oli 203 punktiga teine.

Seisud olid selged juba tegelikult juba enne viimast etappi ja Viljar osaleski FHRA Night Race Finalsil hoopis nõudlikumas Top Doorslammer klassis. Andrese auto sai aga eelmisel etapil Tierpis nii palju kannatada, et Finalsitele enam starti ei tuldud.

Kokkuvõttes oli see hooaeg väga edukas mõlemale mehele. VKM Motors team ja VIljar Mäesepp sõitsid välja oma isikliku rekordi 6,579 ja 347,84 km/h. Selle ajaga on nad Euroopa kiireim V6.

Andres Arnover sõitis oma isiklikuks rekordiks 6,3881 ja 356,91 km/h. Ning see aeg toob neile ka sellise tiitli nagu Euroopa kiireim 351 Windsor Small Block Ford.

 

Rõõm on tõdeda, et ka teisi eestlasi on järjest rohkem tekkinud, kes käivad soomlastele meelehärmi tegemas. Kristo Tihvan oma Pontiac Firebirdiga oli kohal ka sellel hooajal Soome võistlustel, kuid kahjuks tema sellel hooajal oma rekordit ei ületanud.

Mati Põld on samamoodi asunud kiiremaid radasid vallutama, kuid see hooaeg on möödunud erinevate tehniliste probleemidega vaeveldes ning samuti korralikku tulemust kirja pole saadud.

 

Soovime kõikidele edu ja tahet talvel oma masinad veel kiiremaks ehitada ning uuel hooajal võimutsemist juba rohkematel radadel.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas