Nädalavahetuse autosport: eestlased Imolas ja Nürburgringil ning e-autosport

Nädalavahetusel toimuvad kõik Eesti autosportlastega seotud sündmused päris ja virtuaalsetel ringradadel.

Paul Aron alustab oma hooaega sarjas Formula Regional European Championship by Alpine. Avavõistlus sõidetakse Imola rajal 17. ja 18. aprillil vaheldumisi vormel 1 autode sõitudega.

Formula Regioniali EM-i esimene võistlussõit toimub 17. aprillil kell 18.20 ja teine 18. aprillil kell 13.15 (siin ja edaspidi Eesti ajad). Kvalifikatsioonide kellaaegade andmed lahknevad Formula Regionali ja F1 nädalavahetuse kavas, mistõttu tasub need (ja tegelikult ka võidusõitude algusajad) laupäeva hommikul kodulehelt üle kontrollida. Otseülekandes näidatakse võistlust sarja Youtube ja Facebooki kanalitel, kuhu pääseb ka kodulehe kaudu: Formula Regional European Championship by Alpine.

Tristan Viidas võistleb Rutronik Racingu värvides laupäeval Nürburgingi kestvussõitude Nürburgring Langstrecken-Serie sarja etapil. Kalendri järgi on tegemist küll teise etapiga, kuna esimene jäi aga lumesaju tõttu ära, siis avab laupäevane võistlus hooaja. Neljatunnisele võistlusele antakse start kell 13.00, otseülekannet saab jälgida sarja kodulehe vahendusel.

E-autospordi meistrivõistlused jätkuvad NB Quality GT-sarja kolmanda etapiga. B-finaal sõidetakse pühapäeval kell 18.30 ja A-finaal 20.00. Otseülekanded on jälgitavad siit.

MM-tasemel jätkub vormel 1 sari. Vaadata saab seda Viaplay Sport´i ja F1 TV vahendusel. Kvalifikatsioon sõidetakse laupäeval kell 15.00 ja võistlus pühapäeval kell 16.00.

Foto: FREC

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas