Rootsi MM-rallit juhivad peale avakatset Neuville – Gilsoul. Tänak – Järveoja neljandad

Neljapäeva õhtul sai alguse tänavune Rootsi MM-ralli. Hooaja ainsa talveralli avakatsena sõideti 1,9 km pikkune Karlstadi publikukatse. Võistluse avakatse parima aja sõitsid välja Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Katse teise aja said kirja Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC). 2018.aasta Rootsi ralli võitjate ja Rootsi ralli kolmekordsete võitjate vaheks jäi avakatse järel 0,8 sekundit.

Avakatse järel kindlustasid Hyundaile ka teise TOP3 aja Andreas Mikkelsen – Anders Jæger (Hyundai i20 Coupe WRC). Meeskonnakaaslastest jäid nad maha 1,1 sekundiga.

Norralaste järel lõpetasid avakatse neljandana Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC), jäädes Neuville – Gilsoulist maha 1,9 sekundiga.

Rootsi MM-rallil oma karjääri 197 ralli stardi teinud Jari-Matti Latvala ja tema kaardilugeja Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) alustasid rallit viienda katseajaga ja jäid liidritest maha 2 sekundiga.

Toyota Gazoo Racing meeskonna kolmandal Yaris WRC-l stardis olnud Kris Meeke – Sebastian Marshall said avakatselt kirja üheksanda aja ning alustavad reedest võistluspäeva 4,4 sekundilise kaotusega.

Karlstadi paarisrajal sõidetud katse WRC-autode osa lõpetas põnev duell kunagiste rivaalide Sebastien Loeb – Daniel Elena (Hyundai i20 Coupe WRC) ja Marcus Grönholm – Timo Rautiainen (Toyota Yaris WRC) vahel. Esimese omavahelise duelli võitsid soomlased, kes edestasid konkurente 1,9 sekundiga.

WRC2 Pro klassis alustasid rallit kõige paremini Eerik Pietarinen – Juhana Raitanen (Skoda Fabia R5). Möödunud aastased Soome autoralli meistrid edestasid katsel teise aja saanud Mads Ostberg – Torstein Erikseni (Citroen C3 R5) 0,6 sekundiga.

Ka WRC2 klassi parima aja sõitis välja soomlased. Liidrina alustavad reedest võistluspäeva Jari Huttunen – Antti Linnaketo (Skoda Fabia R5). Hyundai meeskonna endised sõitjad edestasid katsel teise aja sõitnud Martin Berglund – Joakim Gevertit (Skoda Fabia R5) 1,7 sekundiga.

Rootsis hooaja avastarti tegevatest Junior WRC võitluspaaridest läbisid ralli avakatse parimana Dennis Radström – Johan Johansson (Ford Fiesta R2T). Katse teise aja said kirja Martins Sesks – Caune Krisjanis (Ford Fiesta R2T). Lätlased kaotasid rootslastele vaid 0,1 sekundiga.

Kahes Eesti võistluspaarist said parima aja kirja Ken Torn – Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T), kes kaotasid liidritele 0,6 sekundiga. Roland Poom – Ken Järveojale (Ford Fiesta R2T) JWRC klassi kaheksas aeg ja 7 kaotussekundit.