Roland Poom debüteerib Euroopa meistrivõistlustel

Rallisõitja Roland Poom teeb karjääri esimese Euroopa meistrivõistluste stardi 6.-8. maini sõidetaval Assooride rallil.

Roland Poomi kaardilugejaks on Darren Garrod. Eesti – Briti võistluspaari jaoks on see teine ühine start, esimene toimus Otepää talveralllil, ja esimene kruusal. Lisaks koostööle Garrodiga, kellele on eesootav võistlus karjääri 235. , jätkub Poomi koostöö ka Citroën Racinguga, kes sarnaselt veebruaris sõidetud Otepää talveralliga valmistab ette ja hooldab võistluse ajal Citroën C3 Rally2 autot.

„Hea meel on jälle suurel võistlusel tagasi olla. ERC sarjast osa võtmine on Citroën Racingu soov, seega ilmselt saavad kõik tänavused välissõidud olema selles sarjas. Kui talvel Otepääl sõidetud ralli oli suuresti uue kaardilugejaga, uue meeskonnaga ja uue autoga tutvumiseks, siis seekord võiks olemine juba vähe kodusem olla. Igal juhul tundub Assooridel võidu sõitmine ülipõnev,“ sõnas Poom.

Roland Poom on Autosport Team Estonia liige. „Tore on sellest hooajast kuuluda Autosport Team Estoniasse, mille nime alt ma ka Euroopas võistlen. Millist rolli täpselt Team Estonia minu hooajal mängima hakkab, ei oska ma veel täpselt öelda, aga igal juhul proovin omaltpoolt Eesti lippu kõrgel hoida,“ lausus Poom.

Foto: Marko Leesi

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas